Про проект

0.00
 


Проект «Створення музею гуцульської бриндзі в Рахові» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO ) при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Мета – сприяти збереженню елементу нематеріальної культурної спадщини – традицій сироваріння – шляхом створення музею гуцульської бриндзі в місті Рахів та залучення до його діяльності зацікавлених сторін.

Елементом нематеріальної культурної спадщини є високогірне вівчарство в Карпатах, традиції якого незмінні кілька століть. Щоб це культурне надбання отримало гідну оцінку й повагу громадян, інтегрувалося в український і світовий культурний простір, потрібно його популяризувати. Цим буде займатися музей бриндзі, який з часом переросте в хаб. Доступ громадян до традицій високогірного вівчарства буде здійснюватися через розвиток туризму. А туризм, як відомо, є шляхом до сталого розвитку. В 2019 році авторка  стала учасницею проекту «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні». Це розширило варіанти проведення екскурсій у гори. Адже з часу створення в Рахівському районі Асоціації виробників традиційних карпатських високогірних сирів, вівчарські господарства сприяли таким екскурсіям: були сформульовані правила їх проведення. Питання географічного зазначення гуцульської овечої бриндзі викликало в туристів непідробний інтерес!

Проєкт «Створення музею гуцульської бриндзі в Рахові» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO ) при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.