Про музей

0.00
 


Музей складається з 2 частин: приміщення та мальовничого подвір’я.

У приміщенні туристи на спеціальних картах вказують, звідки приїхали. Потім шлях веде до «вівчарської стаї». Там, біля берфели з казанком, путерою та бербеницею, можна поринути в магію виготовлення овечого сиру на полонинах.Щоб отримати більше інформації про високогірне вівчарство, на екрані демонструється фільм «Гуцульська овеча бриндзя».

А далі – завдяки сучасним технологіям – туристи мають змогу віртуально потрапити на полонину, переглядаючи  відео через віар окуляри, а також – поштівки віртуальної реальності з аудіогідом. Таким чином, музей гуцульської бриндзі – це сучасний інтерактивний музей  в Українських Карпатах.

На мальовничому подвір’ї туристи вдихають аромати квітів та кущів, сидячи в затишній альтанці.

Спеціально виготовлений мангал очікує тих гурманів, хто замовить кулінарний майстер-клас .

А завдяки фотозоні, кожен відвідувач музею зможе повернутися додому з неповторними  фото!

В музеї створена вітрина для продажу продукції вівчарства: бриндзі, вурди, сиру – залежно від пори року – а також унікальних продуктів Закарпаття.

Наступного дня туристи мають змогу здійснити мандрівку до вівчарських господарств  як інтерактивної, виїзної «експозиції» музею.

Значну увагу в діяльності музею приділено розвитку інклюзивності – орієнтації на потреби максимально широкого кола відвідувачів. Зміст екскурсій буде, за потреби, індивідуально адаптуватися. Приміщення не дозволяє забезпечити повну архітектурну доступність. Тому, для людей, що пересуваються на інвалідному візку або мають інші труднощі з опорно-руховим апаратом, екскурсія проводиться в доступному місці. А для тих, хто слабо бачить, включається аудіосупровід екскурсії.

Музей запрошує освітян для проведення дозвіллєвих форм роботи  (гуртків, свят), фотосесій, культурних заходів тощо, а також  студентських навчальних практик.

Пільги для відвідувачів:

  1. учасники бойових дій – визначатимуться за посвідченнями;
  2. діти з сімей вівчарів – визначатимуться зі слів їх вчителів;
  3. діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування – визначатимуться за посвідченнями
  4. особи з інвалідністю – визначатимуться за посвідченнями
  5. внутрішньо-переміщені особи – визначатимуться за посвідченнями

Послуги:

1 – екскурсія музеєм із використанням віар-окулярів та поштівок доповненої реальності

2 – мандрівка на високогір’я для знайомства з вівчарськими господарствами

3 – дегустація продукції вівчарства та місцевих страв

4 – майстер-клас із приготування кулеші з бринзею

Проєкт «Створення музею гуцульської бриндзі в Рахові» реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм. Регіони» Українського культурного фонду, Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) та Офісу розвитку малого та середнього підприємництва (SME.DO ) при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Приєднайтесь до сторінки музею у мережі www.facebook.com/